Zajímavosti světa

místa, cesty a zajímavosti

Paříž

Pro návštěvu Paříže je nejlepší si vybrat jeden ze dvou kempů pro obytná auta, bohužel více kempů zde neexistuje. Jedním z kempů na východu Paříže je Paris Est, ze kterého se lze velmi snadno dosat do centra. Nejdříve využijete autobus, který stojí přímo u kempu a odveze Vás na vlakové nádraží a pak již železnicí (RER) přímo do centra Paříže.

Tento kemp nabízí základní zázemí, včetně servisního místa (výměny vody) pro obytná auta. Parkování obytného auta je však jen na kamínkách, což znamená že travnaté plochy si moc neužijete. Kemp má po celé své ploše i dostupný WiFi signál, který je však placený. Další možností využití je výřivka a masáže. Kemp má i vlastní restauraci a obchůdek se základními potravinami a pečivem.

Moc nedoporučujeme pohybovat se obytným autem po centru Paříže, uličky jsou velmi úzké a provoz silný. Lepším způsobem je koupit si denní jízdenky Paris Visit, které můžete přímo získat v kempu. Tyto jízdenky můžete použít na libovolný typ dopravy po celé Paříži.

V Paříží doporučujeme navštívit tyto místa:

1. Eiffelovu věž

2. Trocadero

3. Notre Dame

4. Sacre Coeur - krásný výhled na Paříž

5. Vítězný oblouk

6. Louvre

7. Parky - vychutnejte si atmosféru pikniku

Disneyland u Paříže

Pro děti je opravdu velkým lákadlem, proto i my jsme se tam vydali plni očekávání.

Parkování obytným vozem je možné přímo na parkovišti i přes noc. U vjezdu zaplatíte 30 Euro, za tuto cenu můžete přenocovat do následného dne, do otvírací doby parku. Pokud zůstáváte déle je nutné koupit další den parkovací poplatek u kas blízko parkoviště obytných aut. Pozor na parkoviště nemůžete parkovat s karavany připojenými za automobilem. Na parkovišti není možné připojit se na elektřinu, ale vodu je možné doplnit na nedalekém servisním místě, kde můžete i vyprázdnit odpadní vodu. Další informace naleznete na naplánovaných trasách.

Pro návštěvu Disneylandu je dobré naplánovat si zastávku na dva dny. Disneyland má dva parky.

První je Walt Disney Studios.

Tento park je spíš orientovaný na představení studií a je zde několik doprovodných programů, na které si určitě udělejte čas.

Druhý park je Disneyland.

V tomto parku je plno atrakcí, málo atrakcí je přímo na volném prostranství, proto je možné navštívit Disneyland i při špatném počasí. V parku je méně doprovodných programů, ale rozhodně má smysl je vidět. Největší atrakcí je uzavírací průvod a představení na konci dne.


V každém případě se připravte na velmi dlouhé fronty na atrakce, které si to příliš nezaslouží. Nejlépe je navštívit mimo sezónu nebo v zimě, kdy jsou fronty přijatelnější.