Zajímavosti světa

místa, cesty a zajímavosti

Liptovská Mara

Kemping u Liptovské Mary www.maracapming.sk naleztenete na souřadnicích:  49° 6'38.70"N  19°32'44.54"E

Patří k větším campům, kde jsou pro karavany vybaveny přípojkami, prostorem pro chemické wc a prakticky na každém rohu normálními toaletami. Kvalita campu, co se služeb týká je vyšší, ale také cena je vyšší a zaplatíte i za to, že si chcete zahrát půjčený petangue, za hodinu 5 eur, což není nejlevnější. Z kempu je příštup k jezeru a výhled na nízké Tatry je skutečně nádherný. Pro děti je zde dětské hřiště s trampolínou, která je kupovidu neplacená. V kempu není žádná restaurace, jsou zde pouze rychlá občerstvení se standartní slovenskou nabídkou jídel. V kempu bohužel nejsou potraviny, obchod je přibližně 300 m daleko od kempu. Na Liptovské Maře jezdívá i výletní loď, ale ta v době našeho pobytu, bohužel „nepremávala“.

Nedaleko kempu je proslulá Tatralandia se všemi různými zkluzavkami a atrakcemi pro malé i velké. Tu uvidíte již při příjezdu do kraje. Tatralandia je ohřívaná z termálních pramenů, takže i v ne moc teplém počasí se ve vodě parádně prohřejete. Od Mary je Tatralandia vzdálena jen 2km, takže pěšky nebo příjemnou projížďkou na kole se před koupáním příjemně zahřejete.

Další koupaliště je asi 18 km daleko, Thermal Park Bešeňová. Tento Thermal Park má o poznání méně atrakcí a je spíš zaměřen na dospělé. V nabídce je možné zakoupit jen venkovní bazény, nebo venkovní a vnitřní. Rozhodně doporučujeme zakoupit jen venkovní, protože vnitřní bazén je velmi malý a za ty peníze to nestojí. Koupat se ve venkovních bazénech je možné i v zimě, protože teplota některých bazénů dosahovala až 38 stupňů.

Shrnuto, Liptovská Mara je velmi pěkné přírodní koupaliště závislé však na počasí. Tatralandia je zase spíše pro návštěvu s dětmi, pokud si chcete odpočinout a relaxovat navštivte Thermal Park v Bešeňové.