Zajímavosti světa

místa, cesty a zajímavosti

Vysoké Tatry


Štrbské pleso

Jedno z důležitých míst je ve Vysokých Tatrách Štrbské pleso. Je to druhé největší pleso na Slovensku. Toto jezero je poprvé zdokumentováno v roce 1644 a od té doby se stává, díky dopravní dostupnosti, nejnavštěvovanějším. Na Štrbské pleso můžete dojet i autem, ale doporučujeme využít „zubačky“, která jede z nádraží v Tatranské Štrbě. Na Štrbském plese doporučujeme procházku okolo celého jezera a i návštěvu skokanských můstků, které se nacházejí o něco dále od nádraží. 

Kemp je bohužel v Tatranské Štrbě jen jeden a to na souřadnicích 49°5'11.282"N 20°4'19.224"E

Není to však až takový problém, protože kemp nabízí vše co potřebujete. Pro karavany je v případě velkého deště problém vyjet do některých míst v kempu a proto nemusí být dostatečný prostor pro zaparkování. Personál je schopen nabídnout vždy nějakou alternativu. Přímá stání pro karavany s elektrickou zde mají, nebo jsou elektriku schopni „dotáhnout“ tam kam potřebujete z několika chatek v areálu.

Nedaleko kempu do kopce cca 200m je samoobsluha kde můžete zakoupit potraviny. Můžete také využít restauraci přímo v kempu, kde vaří velmi dobře.

V kempu je možné bez problému doplnit pitnou vodu do karavanu přímo z venkovních kohoutků, přičemž je zde i hadice, kterou můžete použít. Pro vylévání chemického záchodu zde nemají konkrétní místo musí se použít standartní WC. Stejně tak pro odpadní vodu zde nemají konkrétní místo kam jí můžete z auta vypustit.


Udělejte si pěknou procházku okolím Štrbského plesa a poznejte skokanské můstky z blízka.
(Tuto cestu v zimě moc nedoporučujeme)


Zobrazit místo Okolo Štrbského plesa a na můstky na větší mapě