Zajímavosti světa

místa, cesty a zajímavosti

Europa Park

Největší zábavný park v Německu

nachází se poblíž městečka Rust na souřadnicích 48°16'8.67"N 7°43'15.52"E

V tomto parku najdete nespočetné množství atrakcí a zábavy pro všechny věkové kategorie. Je zde i hodně "vodních" atrakcí, takže je lepší když budete mít na návštěvu teplé a slunečné dny. Nejlépe je si naplánovat na návštěvu dva dny, je toho hodně co k vidění. Rozhodně doporučujeme navštívit i některé z mnoha představení. Nemůžete opomenout Ice show -  muzikál na ledě. Park je tématicky rozdělen na různé země. Například Řecko, kde doporučujeme atrakci Poseidon, nebo Francii, kde vás vyvezou na vyhlídkovou věž a vy můžete shlédnout celý park z výšky 75 metrů. V každé "zemi" pak můžete ochutnat místní speciality.

Podívejte se na stránky www.europapark.de

 

Kemp u Europa Parku

kemp najdete v blízkosti parkoviště na souřadnicích: 48°16'18.69"N  7°43'3.21"E

Při vjezdu do kempu si v parkovacím automatu vyzvednete parkovací lístek, který před odjezdem zaplatíte v parkovacím automatu. Pozor v automatu nemůžete platit platebními kartami. Kemp je připraven jak pro stany tak hlavně pro obytné automobily. Jsou zde stání s elektrickou přípojkou, která je volně dostupná a je již v ceně parkování. Za doplnění pitné vody a vyprázdnění chemického WC se musí platit v automatu. V areálu však není žádná možnost vypustit odpadní vodu.

Kemp má možnost ubytování i v týpí, chatičkách nebo dostavníkových  vozech. Toto ubytování je nutné předem zamluvit. Kemp má vlastní restauraci a teplá voda ve sprchách je již v ceně ubytování.