Zajímavosti světa

místa, cesty a zajímavosti

Europa Park

Největší zábavný park v Německu

nachází se poblíž městečka Rust na souřadnicích 48°16'8.67"N 7°43'15.52"E

V tomto parku najdete nespočetné množství atrakcí a zábavy pro všechny věkové kategorie. Je zde i hodně "vodních" atrakcí, takže je lepší když budete mít na návštěvu teplé a slunečné dny. Nejlépe je si naplánovat na návštěvu dva dny, je toho hodně co k vidění. Rozhodně doporučujeme navštívit i některé z mnoha představení. Nemůžete opomenout Ice show -  muzikál na ledě. Park je tématicky rozdělen na různé země. Například Řecko, kde doporučujeme atrakci Poseidon, nebo Francii, kde vás vyvezou na vyhlídkovou věž a vy můžete shlédnout celý park z výšky 75 metrů. V každé "zemi" pak můžete ochutnat místní speciality.

Podívejte se na stránky www.europapark.de

 

Kemp u Europa Parku

kemp najdete v blízkosti parkoviště na souřadnicích: 48°16'18.69"N  7°43'3.21"E

Při vjezdu do kempu si v parkovacím automatu vyzvednete parkovací lístek, který před odjezdem zaplatíte v parkovacím automatu. Pozor v automatu nemůžete platit platebními kartami. Kemp je připraven jak pro stany tak hlavně pro obytné automobily. Jsou zde stání s elektrickou přípojkou, která je volně dostupná a je již v ceně parkování. Za doplnění pitné vody a vyprázdnění chemického WC se musí platit v automatu. V areálu však není žádná možnost vypustit odpadní vodu.

Kemp má možnost ubytování i v týpí, chatičkách nebo dostavníkových  vozech. Toto ubytování je nutné předem zamluvit. Kemp má vlastní restauraci a teplá voda ve sprchách je již v ceně ubytování.

Legoland Deutschland

Zábavný park

Park se nachází u vesničky Deffingen na souřadnicích:  48°25'27.84"N  10°17'55.85"E

V tomto zábavném parku najdou zalíbení nejen děti, ale i dospělí. Ty však nejspíše ohromí překrásné stavby z kostiček lega. Jsou zde sestaveny nejznámější města několika států, letiště a dokonce i Hvězdné války našly zde své místo. Děti si zde také najdou vhodné atrakce, však většina jich je vhodná pro menší děti, ten kdo hledá opravdu dech beroucí atrakce, si musí popojet o kus dál do Europa Parku. Pro návštěvu stačí rozhodně max. jeden celý den. Vstupenky je dobré si koupit předem na internetu, kde jsou i levnější.

 

 

webové stránky parku najdete na www.legoland.de

Legoland_3

Kemp u Legolandu

Kemp se nachází na souřadnicích:  48°25'31.86"N   10°18'42.03"E

Nejdříve se zapíšete v recepci a následně dostanete parkovací kartičku díky které můžete vjet do kempu. V kempu je vše potřebné nejen pro stany, ale i obytné automobily. Je zde možno vyprázdnit jak odpadní nádrž tak i chemické WC. Je zde i venkovní hadice pro doplnění pitné vody. Kemp je velmi čistý a je možné použít sprchy bez dalšího poplatku. Z kempu vede krátká cesta přimo k zadnímu vstupu do Legolandu.

Pokud chcete zažít i něco jiného než jen kemp, je možné si objednat ubytování v jedné z několika chatiček. Každá skupina chatiček má u sebe dětské hřiště a je tématicky navržená. V tomto Feriendorfu, jak němci říkají, je možné se najíst a napít v restauraci, zahrát si bowling nebo minigolf.

Bavorsko

Termální koupaliště

se nachází ve vesničce Weiden in der Oberpfalz na souřadnicích 49°41'15.39"N  12° 9'45.92"E

koupaliště není svojí rozlohou nijak veliké, má však vnitřní a venkovní část. Dětem se nejvíce zalíbil volně přístupný skokanský můstek a tobogán. Na návštěvu vám budou určitě stačit tři hodiny. Součastí koupaliště je i saunový svět, který  můžete po zaplacení poplatku také navštívit. Místo je velmi klidné a vhodné k odpočinku. Uvnitř je možné si zakoupit i rychlé občerstvení. 

 

Ubytování v kempu

kemp_2kemp1je možné asi 10 km vzdálené na souřadnicích 49°46'50.15"N 12°19'28.56"E

Tento rodinný kemp se nachází v klidné lokalitě v blízkosti jezírka, které se pyšní jednou z nejčistších vodních ploch v Německu. V kempu je vše připraveno jak pro stany tak i obytné automobily. Je zde možno doplnit vodu i vyprázdnit chemické wc a odpadní nádrž. V kempu je krámek kde si můžete zakoupit drobné kempingové potřeby a něco k jídlu.

 

jezirko

Stezka v korunách stromů

Na této stezce o délce 1300m v korunách stromů se dozvíte několik přírodních zajímavostí a informací ze života v lese. Stezka vede ve výšce mezi 8mi až 25ti metry nad zemí a je přístupná i s kočárky nebo vozíčky.

Na konci stezky Vás čeká Stromová věž.

 

Tato věž je 44 metrů vysoká a je z ní krásný výhled do okolí. Za jasného počasí je možná i zahlédnout severní hřebeny Alp.

58470574

IMG_4103

  

 

IMG_4126

více informací na www.stezkavkorunach.cz

 

Parkovat můžete v blízkosti vstupu, jsou zde dvě placená parkoviště na souřadnicích: 48°53'29.09"N, 13°29'25.23"E