Zajímavosti světa

místa, cesty a zajímavosti

Rožnov pod Radhoštěm


Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm disponuje s velice významným skanzenem, kde můžete vidět zachovalé původní chaloupky. Pořádají se zde i zajímavé akce pro děti i dospělé.

Mezi dominanty Rožnova patří také hora Radhošť, kterou střeží bájná postava Radegast. Na Radhošť si můžete udělat příjemnou procházku nebo jet lanovkou až na vrchol. To co nás na Rožnově ale nejvíce nadchlo je cyklostezka, která vede údolím řeky Bečvy až do Valašského Meziřířící. Je to nenáročná trasa pro rodiny z dětmi, můžete použít kromě kol i kolečkové brusle. Celá trasa má asfaltový povrch. Trasa vede většinou ve stínu stromů takže i za parného dne je nenáročná i pro malé kolaře. Po cestě jsme potkali i několik občerstvení, ale ty jsme nevyzkoušeli, protože jsme se těšili do restaurace U Lidušky.

Nechce-li se Vám vařit doporučujeme Vám restauraci na náměstí Rožnova „Restaurace u Lidušky“, kde Vám nabídnou místní speciality a vždy Vás přivítají s úsměvem na rtech. Což po prouzdání po slovenských krajích byla vcelku příjemná změna.

Autocamp Rožnov byl postaven v 80 letech 20 století. Tento fakt je znatelný z chatek, ve kterých je možno se ubytovat. Camp disponuje bazénem, který není sice nejmladší, ale je funkčí a to camp povyšuje o mnoho příček dopředu. V campu naleznete potraviny, restauraci a i občerstvení. V campu je kuchyňka, umývárny, sprchy s teplou vodou, která je k dispozici v ranních i večerních hodinách. Dostatek prostoru pro caravany s elektrickou přípojkou. Možno doplnit pitnou vodu z umyvadel i mimo umýváren.

Nedaleko campu jsou městská koupaliště a také lanové a zábavní centrum pro děti, kde se děti mohou na několik hodin zabavit.

Jsou zde i náročnější cyklotrasy v okolí Radhoště i pro náročné kolaře.

Kola a plavky rozhodně s sebou.


Zkuste si třeba tuto nenáročnou trasu kterou se dostanete na "cyklodálnici" a do restaurace u Lidušky.


Zobrazit místo Cyklotrasa z Rožnova k Zubří údolím Bečvy na větší mapě