Zajímavosti světa

místa, cesty a zajímavosti

Bystřička


Vodní nádrž Bystříčka

Přehradní zeď se nachází na souřadnicích N49°25,406` E018°01,185`

Zaparkovat můžete na parkovišti na souřadnicích N49°25,272` E018°01,091`

Vodní nádrž sloužila pro zadržování povodňové vody a pro rekreaci byla v minulých dobách hojně využívána. V současnosti se sem již rekreační ruch navrací a je zde pořádáno v době sezóny několik akcí.

Ubytování je možnoo buď přímo u přehrady, kde však není příliš rovného povrchu pro karavany a není zde ani elektrická přípojka.

Doporučujeme ubytovat se pod přehradou v kempu Bystříčka, www.camping-pension-bystricka.com, souřadnice N49°25,065` E018°01,032`. Kemp je v pěkné lokalitě u potoka a mají zde pro pro karavany rovná stání s elektrickou přípojkou. Dále je možné využít výlevku na chemické WC a v případě potřeby i teplou vodu ve sprchách, která však teče jen v určitých hodinách. V kempu je dále možné v občerstvení zakoupit teplé i studené nápoje a něco malého k jídlu. V kempu není venkovní přípojka vody pro doplnění do karavanu. Konkrétní místo pro vypustění odpadní vody zde také nemají. Jinak je kemp čistý a lidé velmi vstřícní.

Pro ranní rohlíky je nutné dojet až do vesnice Bystřička která je poměrně daleko na pěší, doporučujeme vzít raději kolo s sebou.

Když už budete mít kola s sebou, je možné využít i několik výletních tras do Rožnova pod Radhoštěm nebo do Valašského Meziříčí, obě mestečka mají co nabídnout zajímavého ke zhlédnutí.


Podívejte se na procházkovou trasu po hrázi vodní nádrže a na pláž z autokempu Bystřička.

 
Zobrazit místo Okolí Bystřičky na větší mapě