Zajímavosti světa

místa, cesty a zajímavosti

Kutná Hora

Od června do září je v Kutné Hoře Kutnohorské léto. Nejedná se o žádný hudební festival, ale spíše festival zajímavostí v Kutné Hoře. Každou středu se koná noční prohlídka Chrámu sv. Barbory a kostela sv. Jakuba, od 20hod. lístky možno zakoupit na internetu nebo na místě. Velký palec nahoru za tuto atrakci. Dostanete se do míst, kam se běžný denní návštěvník nedostane, dostanete možnost si zahrát na kostelních varhanech. A poutavé vyprávění pana faráře Jana Uhlíře Vás nenechá chladným.

Každý čtvrtek program „Tajemné kutnohorské pověsti ožívají“, začátek 22hod., ale pro děti moc vhodné. Průvodcem vám bude ponocný, který Vám bude vyprávět o kutnohorských pověstech a sem tam je uvidíte i naživo. Lístky zakoupíte na internetu nebo v informačním centru KH. Rodinné vstupné 400,-Kč. Ve zbývajícím čase můžete navštívit Kostnici v Sedlci, od kempu cca 3km. Od kostnice nedaleko vzdálený Chrám Nanebevzetí Panny Marie. V centru KH naleznete Muzeum stříbra, kde doporučujeme 2. Okruh, dostanete se do prvního podzemního patra, kde se ve 13 stol. těžilo stříbro a do poměrně úzké a nízké štoly, v některých místech pouhých 120cm vysoké. Rodinné vstupné 400,-Kč, Vlašský dvůr – královská mincovna. Vlašský dvůr byl ze všeho asi nejméně zajímavý, ale spíše to bylo dáno průvodkyní, která nás chtěla mít rychle odbyté. Ale určitě stojí Vlašský dvůr za návštěvu pro dotvoření obrazu historie těžení stříbra v Čechách a výrobu mincí. Ceny za atrakce s neuvedenými cenami se bohybovaly kolem 200,- na rodinu

Pro ubytování je ideální zvolit kemp Autokemp Santa Barbara, Česká 998, Kutná Hora.

Cena ubytování: karavan: 120,-Kč, dospělý: 90,- Kč, dítě do 15let: 50,- Kč.

Kemp je malý a rodinný, ale moc útulný. Jeho velkou výhodou je cca 1km vzdálenost od centra Kutné Hory. Sociální zařízení kompletně nové. Paní uklízečku tam nenajdete každou hodinu, ale vzhledem k počtu ubytovaným se ani sociální zařízení nemůže tak zašpinit. Místo pro karavany odděleny živým plotem od sebe. Místa obsahují přípojky. Vodu je možné načerpat, záchod vylít do toalet, ale odpadní vodu zde nevylejete.

Karlštejn

KarlštejnVe Středních Čechách nemůžete opomenout návštěvu Karlštejnu.


Nejlépe se s karavanem ubytovat na okraji obce Karlštejn v Autokempu Karlštejn

Vjezd do kempu

Tento kemp vám nabízí základní vybavení. stání pro karavany vybavené elekrickou přípojkou, sociální zařízení včetně sprch (placených). V kempu je i stánek se základním občerstvením. Po ránu doporučuji procházkou nakoupit v pekařství, na hlavní cestě na hrad cca 500 metrů, čerstvé koláče či slané rohlíčky a preclíky na snídani.


RestauraceKromě hradu je možné se vydat i na vycházku na Ameriku, nejznámější lomy snad v celé republice. Na Malou Ameriku je to cca 5 km. Podívejte se kudy půjdete. Zobrazit místo Z kempu Karlštejn do Ameriky na větší mapě
Pro naši cestu byl použit karavan od společnosti www.carava4rent.cz